Rodzinny urlop na Podkarpaciu

Rodzinny urlop na Podkarpaciu – poznaj jego zalety!

W Polsce wiele jest miejsc, które doskonale nadają się na rodzinny urlop – Podkarpacie z pewnością znajduje się w czołówce rankingu. To region, w którym nie będziesz się nudzić ani Ty, ani Twoja rodzina. Poznaj zalety Podkarpacia i sprawdź, czy warto spędzić tu urlop razem z najbliższymi!

Podkarpacie – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Główną atrakcją Podkarpacia jest… przyroda! Nie da się ukryć, że to właśnie tutaj odkrywać można nieco dzikie, piękne obszary – lasy, jeziora czy, oczywiście, pasma górskie. Miłośnikom rodzinnych wypraw pieszych i rowerowych nie zabraknie na Podkarpaciu okazji do aktywnego spędzania wolnego czasu. Z całą pewnością prym w tym wypadku wiodą Bieszczady – pasmo górskie, na linii którego dosłownie co krok można odkrywać urzekające widoki!

Także miłośnicy wodnych sportów czy też wypoczynku nad wodą znajdą na Podkarpaciu idealne miejsca na rodzinny wypad. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się kąpieliska, które w okresie letnim zapewnić mogą mnóstwo radości całej rodzinie. Do najpopularniejszych należą:

  • Zalew Tuszymka – spokojny, cichy zakątek w Kamionce, idealny także dla miłośników wędkarstwa,
  • kąpielisko z atrakcyjną plażą nad Jeziorem Tarnobrzeskim – które zaliczane jest do jednego z najczystszych zbiorników wodnych tej kategorii w Polsce; to właśnie tutaj skorzystać można z najdłuższej tyrolki zjazdowej,
  • plaża Ostrów – Żwirownia – gdzie wynająć możesz profesjonalny sprzęt wodny, a kąpielisko jest objęte opieką ratowniczą (strzeżone).

Rodzinny urlop na Podkarpaciu – wyjątkowe wakacje dla dzieci

Chcesz zapewnić dzieciom mnóstwo wrażeń i atrakcji podczas urlopu na Podkarpaciu? Wybierzcie się całą rodziną do miejsc, które powstały właśnie z myślą o najmłodszych turystach.

Wśród wielu ciekawych atrakcji wyróżnia się z całą pewnością Muzeum Dobranocek w Rzeszowie (chociaż w tym wypadku także rodzice mogą świetnie bawić się w otoczeniu znanych z dzieciństwa, bajkowych postaci!). Muzeum to bowiem prezentuje pamiątki z najpopularniejszych seriali i filmów dla dzieci. Tutaj przyjrzycie się bliżej kukiełkom znanym z „Misia Uszatka” czy też na żywo zobaczysz figurki grające postaci Jacka i Agatki.

Ciekawą propozycją dla rodziców i nieco starszych dzieci będzie także możliwość skorzystania z drewnianych drezyn rowerowych na terenie Bieszczad. Obecnie wytyczone zostały 4 atrakcyjne trasy, zapewniające niezapomniane widoki i odrobinę wysiłku fizycznego.

Urlop z całą rodziną na Podkarpaciu – jaki nocleg wybrać?

Jadąc z rodziną na urlop na Podkarpaciu warto zainteresować się noclegami dostosowanymi do indywidualnych potrzeb rodziców z dziećmi. Prawdopodobnie najlepszym wyborem będzie wynajęcie domku wakacyjnego. Obiekty tego rodzaju zapewniają bowiem nie tylko wygodne miejsca noclegowe, ale też pozwalają na planowanie codziennych atrakcji w bardziej indywidualny sposób.

Zaletą wynajmu domku letniskowego na Podkarpaciu, zwłaszcza w przypadku większej grupy osób, jest maksymalna swoboda pobytu. Nie musicie obawiać się, że dzieci będą przeszkadzały sąsiadom za ścianą, jako rodzice zaplanujecie czas i rodzaj posiłków zgodnie z własnymi przyzwyczajeniami. Do tego, w przypadku niepogody, bez trudu zorganizujecie sobie czas wolny wewnątrz.

Ponadto, znacznie prościej i wygodniej będzie wynająć domki wakacyjne jeśli urlop ma mieć typowo aktywny charakter – wówczas obiekt taki staje się bazą wypadową, z której możecie korzystać wedle własnego uznania, nie obarczając osób wypoczywających obok Was późnymi powrotami i hałasem.

Idealnym miejscem na taki rodzinny, aktywny wypoczynek jest Wioska Wakacyjna w Radawie, która przygotowała szereg atrakcji dla zarówno dzieci (np. wieczór z magikiem, salę zabaw, basen, plac zabaw), jak i dorosłych (boisko do gry zespołowej, możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego).