kobieta z prezentami

Najlepsze prezenty dla pasjonata podróży na Empik.com

Świąteczny czas to idealny moment na wręczenie swoim bliskim prezentów. Jak sprawić, by upominek okazał się trafiony i wywołał wiele radości? Najlepiej dopasować podarunek do zainteresowań osoby, której chcemy go wręczyć. Co można dać miłośnikowi podróżowania, by mieć pewność, że ucieszy się z upominku? Jeżeli brakuje ci pomysłów na prezent świąteczny dla podróżnika, sprawdź, co ma w swojej ofercie Empik: empik.com/prezenty/dla-podroznika

Co można podarować turystom nocującym pod namiotem?

Osobie, która podczas swoich podróży często nocuje w namiocie lub pod gołym niebem można podarować wiele przydatnych rzeczy. Jedną z opcji są lampki i latarki, zarówno te zwykłe ręczne, jak i czołówki sprawdzają się na kempingach. Czołówki przydadzą się szczególnie przy wieczornym rozkładaniu biwaku, czy składaniu namiotu wczesnym rankiem, gdy jeszcze jest ciemno. Miłośnikom podróżowania podarować można także ciepły śpiwór, który sprawi, że nocleg w każdych warunkach stanie się komfortowy. Surwiwalowiec doceni także Multitool, czyli wielofunkcyjne narzędzie o niewielkich rozmiarach, niezwykle przydatne przy wielu czynnościach. Narzędzie to łatwo przechowywać i zabierać ze sobą w różne miejsca, z racji tego, że jest lekkie i bardzo poręczne. Pomimo niewielkich rozmiarów większość multitool łączy w sobie scyzoryk z otwieraczem do konserw i butelek, kombinerki, przecinak, ząbkowany nóż i różne typy śrubokrętów. Taki upominek ucieszy każdego miłośnika podróży, a dodatkowo będzie przydatny przez cały rok, również przy majsterkowaniu, drobnych pracach naprawczych w domu lub garażu.

Prezenty dla aktywnych podróżników

Podróżnicy bardzo często łączą swoją pasję również ze sportem. Co można podarować osobie, która nie tylko często podróżuje, ale też jest aktywna fizycznie, a ruch i intensywny wysiłek to dla niej codzienność? Znając wymiary tej osoby, można pokusić się o zakup wygodnej, sportowej odzieży termoaktywnej. Taki prezent świąteczny dla podróżnika jest bardzo praktyczny, termoaktywna bielizna przyda się na przykład podczas biegania w zimowych warunkach, czy podczas chodzenia po górach. Czym termoaktywna odzież różni się od zwykłych ubrań przylegających do ciała? Przede wszystkim zapewnia o wiele więcej ciepła, a do tego jest skonstruowana w ten sposób, by zapewniać, jak najlepsze odprowadzanie wilgoci, co zapewnia maksymalny komfort, przy uprawianiu sportu zimą. Każdemu podróżnikowi można też dać w prezencie pojemny i wygodny plecak turystyczny.

Aparaty natychmiastowe pomogą zachować wspomnienia z podróży

Bardzo ciekawym i oryginalnym prezentem świątecznym dla podróżnika będą aparaty natychmiastowe. Ułatwią one kolekcjonowanie wspomnień z każdej wędrówki lub wyjazdu. Aparaty są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych, można wybrać opcje o bardzo nowoczesnym designie, jak i takie, które wyglądają jak klasyczne aparaty. Alternatywą dla aparatów natychmiastowych są drukarki fotograficzne, drukujące zdjęcia z telefonów. Gadżety te są bardzo proste w obsłudze, można się z nimi połączyć poprzez bluetooth i po chwili trzymać w dłoni fotografię w wersji papierowej.

Prezenty książkowe dla miłośników podróży

Każdemu zapalonemu turyście można podarować także książki, związane z jego hobby. Postawić warto na przykład na poradniki, które pomagają w zorganizowaniu dalszych wyjazdów i przybliżające kulturę w innych państwach. Atlasy i przewodniki również sprawdzą się, jako upominek. Kupując książki dla miłośników podróżowania, można sięgnąć też po literaturę faktu.

Termosy i kubki termiczne – umilą czas w podróży

Bezpiecznym wyborem, gdy brakuje ci pomysłu, będzie zakup termosu lub kubka termicznego. Pozwolą one zabrać ze sobą ciepły napój, przez co umilą każdą podróż. Zarówno termos, jak i kubek będę przydawać się również przez cały rok, nie tylko przy okazji podróży. Szczelny kubek z ciepłym napojem będzie można zabrać ze sobą do pracy, czy na uczelnię, co pozwoli zaoszczędzić na zakupie kawy lub herbaty w barze, czy automacie.