dzieci bawia sie na plazy

Popularne zabawki dla dzieci – TOP 10 najlepszych

Zabawki odgrywają ogromne znaczenie w życiu dziecka. Są nie tylko źródłem radości i doskonałej zabawy ale również mogą wspomóc rozwój malucha. Nie da się jednak ukryć, że szeroki wybór zabawek dostępnych na rynku sprawia, że często nie wiemy na jaką zabawkę się zdecydować, zwłaszcza jeśli szukamy prezentu dla dziecka znajomych lub członków rodziny. Dlatego też zdecydowaliśmy się przygotować krótki ranking, w którym znajdziesz 10 najlepszych propozycji zabawek, które zdecydowanie warto kupić.

Autko na akumulator

Pierwszą z naszych propozycji jest samochodzik zasilany energią elektryczną. Doskonale sprawdzi się jako prezent urodzinowy czy świąteczny. Nowoczesne autko na akumulator to nie tylko wspaniała zabawa na świeżym powietrzu. Zabawa takim samochodem może przynieść dziecku wiele korzyści. Przede wszystkim jazda takim pojazdem pozwala wcielić się w rolę dorosłych. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają ich naśladować i pozwala im to uczyć się oraz poznawać świat. Autko na akumulator może stanowić doskonałe wsparcie dla wyobraźni malucha. Jednocześnie jest to zabawka pomagająca wspierać koordynację ruchów i motorykę.

Klocki LEGO

Kultowe klocki niezmiennie cieszą się popularnością na całym świecie. Rozwijają wyobraźnię, kreatywność, uczą dziecko jak skupiać się na danej czynności oraz świetnie rozwijają motorykę. Oferta zestawów klocków jest szeroka i różnorodna, dzięki czemu możemy dopasować LEGO dopasowane do wieku oraz zainteresowań dziecka.

Gry planszowe

Każde dziecko lubi rywalizację. Niestety obecnie coraz częściej odbywa się ona w sieci, w otoczeniu wielu bodźców, które przestymulowują malucha. Warto to zmienić oferując dziecku dostosowane do jego wieku gry planszowe. Są ciekawą alternatywą, która ma jeszcze jedną ważną zaletę – zachęcają do zabawy również innych członków rodziny i pozwalają na spędzanie czasu razem.

Zestawy do rysowania i malowania

Większość dzieci uwielbia prace plastyczne. Warto zapewnić im dostęp do materiałów, które pozwolą im rysować i malować z wykorzystaniem różnych technik. Zestawy do malowania czy rysowania pozwalają rozwijać kreatywność oraz stanowią doskonałe wsparcie małej motoryki. Mogą więc być doskonałym przygotowaniem przed nauką w szkole.

Zestawy do wykonywania eksperymentów

To propozycja dla nieco starszych dzieci, która pozwala na przeprowadzanie doświadczeń z zakresu chemii czy fizyki. Samodzielne sprawdzanie wyników eksperymentów stanowi doskonałą zabawę oraz budzi dreszczyk emocji. Jednocześnie doświadczenia przeprowadzane pod okiem rodzica pozwalają nauczyć się wielu ciekawych informacji o świecie i przyrodzie.

Hulajnoga

Świetny prezent dla dzieci lubiących spędzać czas na świeżym powietrzu. Jazda na hulajnodze jest doskonałym sposobem na ćwiczenie równowagi i koordynacji ruchowej a przy tym niezwykle przyjemna. Decydując się na zakup hulajnogi pamiętajmy o kasku oraz ochraniaczach.

Klocki magnetyczne i konstrukcyjne

Pozwalają na tworzenie różnorodnych konstrukcji i budowli. Dzięki temu nie tylko rozwijają kreatywność i wyobraźnię ale również logiczne myślenie. Nie mamy tu bowiem do czynienia z mocnymi połączeniami elementów, konstrukcja musi więc być dokładnie przemyślana.

Pianino lub keyboard dla dzieci

Instrumenty muzyczne dostosowane do potrzeb dzieci to doskonały sposób na rozwijanie zainteresowań muzycznych i kreatywności. Zakup zabawkowych instrumentów często sprawia, że dziecko odkrywa swoją pasję lub talent, które może pielęgnować w przyszłości.

Rower

Nauka jazdy na rowerze to ważny etap rozwoju dziecka, dlatego też rower stanowi świetny pomysł na  prezent. Jazda na rowerze pozwala ćwiczyć koordynację, zmysł równowagi czy siłę i sprawność mięśni. Jednocześnie może stanowić doskonałą zabawę.

Puzzle

Układanki dopasowane poziomem trudności oraz ilością elementów do wieku dziecka mogą stanowić doskonałe wsparcie dla spostrzegawczości dziecka, logicznego myślenia oraz wyobraźni przestrzennej. Ich układanie jest też sposobem na wyciszenie się a przy tym dać dziecku sporo satysfakcji.