kolagen

Co warto wiedzieć o kolagenie w kosmetykach?

Kolagen znajduje niezwykle szeroki zastosowanie w branży kosmetycznej. Coraz więcej pań sięga po sprawdzone produkty z kolagenem, który wykazują skuteczne działanie. Zanim jednak wybierzemy odpowiednie kosmetyki, sprawdźmy, czym jest kolagen i jakie pełni funkcje. Co warto wiedzieć o tym składniku kosmetyków?

Kolagen – co to jest?

Wiemy już, że kosmetyki z kolagenem są uwielbiane przez kobiety. Czym jest kolagen? Najłatwiej mówiąc, jest to jedno z najważniejszych białek, występujące w ludzkim organizmie. Jest odpowiedzialny głównie za odpowiednią elastyczność, jędrność i gęstość skóry. Co ciekawe, obniżenie poziomu produkcji kolagenu w organizmie jest jednoznaczne z powstawaniem cellulitu, zmarszczek, bruzd i pogorszeniem się kondycji paznokci oraz włosów. To sprawia, że kolagen jest niezwykle cennym składnikiem wielu kosmetyków.

Niestety z biegiem czasu produkcja kolagenu ulega zmniejszeniu, dlatego warto regularnie uzupełniać ten składnik. Nie chodzi jedynie o uzupełnianie z zewnątrz, lecz także od wewnątrz, z użyciem odpowiednich kosmetyków.

Jaką rolę pełni kolagen?

Kolagen sprawia, że nasz skóra jest jędrna, elastyczna i sprężysta oraz odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Białko ma na celu tworzyć naturalną barierę, tak aby do skóry nie przenikały toksyny i drobnoustroje powodujące choroby. Istotne jest również to, że kolagen zapewnia skórze młodość przez długi czas!

Składnik dba o odpowiednie wypełnienie płytkich zmarszczek i korektę zmarszczek głębokich. Kosmetyki z kolagenem dodatkowo mogą wspierać likwidację rozstępów, zniwelowanie cellulitu i poprawę owalu twarzy. Co jeszcze doceniają kobiety? Nie bez znaczenia jest to, że kolagen odpowiada za utrzymanie prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Kosmetyki z tym składnikiem są nieocenione dla każdego, kto boryka się z suchą cerą.

Niezawodne kosmetyki z kolagenem

Kosmetyki z kolagenem są dostępne w wielu drogeriach i aptekach. Jak dokonać wyboru? Faktem jest, że producenci oferują produkty z cząsteczkami kolagenu lub zawierające składniki stymulujące komórki skóry do produkcji kolagenu naturalnego. W tym drugim przypadku zazwyczaj mamy do czynienia z produktami, które pozwalają zachować gładkość, jędrność i młodość komórek skóry. Ogromną zaletą jest to, że odpowiednio dobrane kosmetyki znacznie redukują zmarszczki i dbają o sprężystość naszej cery! Niektóre z nich dodatkowo posiadają składniki dające efekty podobne do medycznego botoksu. Dzięki temu można liczyć na wygładzenie, lifting i napięcie skóry oraz wsparcie włókien kolagenowych.

Co ciekawe, kolagen jest cennym składnikiem kosmetyków, często występującym w maseczkach odmładzających, serach naprawczych i specjalistycznych kremach. Poszukując odpowiedniego preparatu dla siebie, powinniśmy zastanowić się nad swoimi potrzebami i ocenić stan skóry. W tym celu warto skorzystać z pomocy sprzedawcy w drogerii lub kosmetologa, który wskaże nam niezawodne kosmetyki z kolagenem! Wprowadzenie takich produktów do codziennej pielęgnacji jest na wagę złota.