blondynka

Farbowanie włosów blond – jakich błędów nie popełniać?

Blond włosy są bardzo modne. Rzeczywiście dzięki odpowiednio wykonanej koloryzacji można odjąć sobie lat, a przy tym zyskać większą pewność siebie. Jednocześnie należy wiedzieć, że farbowane włosy blond mogą być bardzo zdrowe. Dziś podpowiemy Wam jakich błędów należy unikać.

Włosy blond – zadbaj o nawilżenie

Zacznijmy od tego, że włosy blond wymagają dużej dawki nawilżenia. Częste rozjaśnianie i farbowanie sprawia, że są coraz bardziej osłabione i mają skłonność do przesuszania się. Jednak dzięki dużej porcji nawilżenia rzeczywiście mogą odzyskać swój blask. Na początek należy zastosować maski emolientowe. Można ewentualnie stosować je na zmianę z maskami proteinowymi. Maska emolientowa powinna zawierać duże stężenie olejków, np. arganowego, natomiast w składzie nie może mieć żadnych silikonów. Takich kosmetyków należy używać zaraz po umyciu włosów. Najlepiej nakładać je na wilgotne włosy. Dzięki temu lepiej będą się wchłaniać. Można jeszcze sięgnąć po maseczki, które w składzie mają olejek z pestek śliwki czy olejek makadamia. Bardzo dobre właściwości nawilżające, ale i zapobiegające puszeniu się włosów ma olej ryżowy czy też olej moringa. Raz w tygodniu należy także wykonać olejowanie włosów. Do tego celu możecie użyć olej kokosowy. Wystarczy nałożyć go na oczyszczone włosy na ok. 15-20 minut. Większą ilość warto nałożyć przy samych końcówkach, które zazwyczaj są najbardziej zniszczone. Po zmyciu olejku wystarczy ponownie umyć włosy, jednak na koniec trzeba nałożyć humektanty, a więc maseczkę nawilżającą, która w składzie ma aloes.

Jak często można farbować włosy?

Jak często można wykonywać farbowanie włosów blond w domu? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest jednoznaczna. W dużej mierze zależy od kondycji Waszych włosów. Jeżeli będziecie dbać o ich właściwe nawilżanie, to zabieg wykonywany co dwa miesiące nie spowoduje ich destrukcji. Jeżeli natomiast nie będziecie o włosy dbać, to niestety mogą się kruszyć, przesuszać czy wręcz wypadać. Niewątpliwie warto ograniczyć farbowanie włosów i wykonywać je w domu co 2,5 do 3 miesięcy. W ten sposób będziecie mieli czas na ich dobre zregenerowanie i poprawienie ich kondycji. Nie oznacza to jednak, że musicie obawiać się, że odrost będzie bardzo widoczny. Zawsze możecie zdecydować się na tonowanie. Jest to zabieg, który odświeża kolor, ale też ukrywa odrost. Eliminuje też żółte refleksy. Toner nie uszkadza struktury włosa. Nie wnika w jego środek, a zwyczajnie go oblepia. Dodatkowo zwróćcie uwagę na sposób czesania włosów, a mianowicie jeżeli zrezygnujecie z idealnie równego przedziałka, to rzeczywiście odrost stanie się mniej widoczny. Dostępne są też na rynku pudry bądź spraye, które wystarczy nałożyć u nasady.

Zadbaj o dietę

Niewątpliwie należy też zadbać o właściwą dietę. Dzięki temu Wasze włosy będą rosły mocniejsze i nie będą tak podatne na uszkodzenia. Dieta powinna być oparta na dużej ilości świeżych warzyw oraz owoców, natomiast całkowicie należy zrezygnować z produktów przetworzonych, które nie mają żadnych wartości odżywczych. W diecie nie może też zabraknąć produktów bogatych w żelazo, gdyż ich niedobór powoduje osłabienie włosów. Sięgnijcie więc po ryby, podroby czy też rośliny strączkowe. W diecie powinny znaleźć się też suszone morele, kasze – gryczana czy jaglana, a także buraki.