psy

Petsitter – profesjonalna opieka dla pupila

Każdy właściciel psa czy kota musi zapewnić mu należytą opiekę, zadbać o prawidłowe żywienie oraz regularne wizyty u lekarza. Ważnym aspektem posiadania zwierzaka jest także zadbania o pupila w okresie wakacji, choroby właściciela czy wyjazdu służbowego. Niestety, nie zawsze można zabrać zwierzęta ze sobą. Co robić w takiej sytuacji? Jakie są opcje?

Opieka nad zwierzakami w czasie nieobecności opiekuna

Nie zawsze właściciele mogą zabrać domowego psa czy kota w podróż. Czasami wyjazd wiąże się z pracą, bywa, że hotel nie zezwala na pobyt zwierząt lub niemożliwe jest wywiezienie zwierzaka za granicę. W takim wypadku obowiązkiem opiekunów jest znalezienie opieki dla pupila. Jest kilka możliwości. 

Wiele osób korzysta z uprzejmości rodziny lub znajomych i to właśnie ich prosi o pomoc. Bliscy mogą zabrać czworonoga do siebie, ewentualnie mogą odwiedzać zwierzęta w domu, karmić i dbać, aby zmniejszyć tęsknotę za właścicielami. Ta druga opcja jest polecana szczególnie dla kotów, które nie lubią zmieniać miejsca pobytu, najlepiej czują się w swoim otoczeniu. 

Inną opcją jest skorzystanie z hotelu dla zwierząt. Tego typu miejsca działają niemal w każdym mieście, ale przed podpisaniem umowy, warto sprawdzić, jakie warunki zapewniają, co oferują, czy cieszą się pozytywnymi opiniami. Wiele dobrych hoteli oferuje dodatkowe usługi tj. długie spacery czy przesyłanie zdjęć z zabaw. Kolejnym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług petsitterów. Kto to taki? Czym się zajmują?

Petsitter – profesjonalna opieka dla Twojego pupila

Petsitter to osoba, która zajmuje się czworonogami podczas nieobecności właścicieli. Usługi mogą być świadczone we własnych domach, mieszkaniach właścicieli zwierząt, wielu petsitterów tworzy też hotele, do których przyjmuje zwierzęta. 

Opiekunowie dbają o zwierzęta, pilnują, aby dostawały określone posiłki, świeżą wodą, wyprowadzają na spacery, zapewniają rozrywkę, a w razie potrzeby podają lekarstwa. Opieka może być kilkudniowa, całodobowa lub kilkugodzinna np. na okres pobytu właścicieli w pracy. 

O petsiterze warto pomyśleć również wtedy, gdy obowiązki zajmują długie godziny i utrudniają opiekę nad pupilem. W takiej sytuacji opiekun może wyjść z psem na dłuższy spacer, zaprowadzić go do weterynarza czy zapewnić zabawę w domu. 

Jak wybrać dobrego petsittera?

Są różne sytuacje, kiedy konieczne jest zapewnienie opieki dla domowego zwierzaka. Jest kilka opcji, dlatego warto je rozważyć i wybrać rozwiązanie, które będzie najlepsze w danej sytuacji. Wiele osób korzysta z usług petsitterów, którzy dbają o zwierzęta, zapewniają im profesjonalną opiekę i rozrywkę. 

Zwierzęta to członkowie rodzin, dlatego opieki nad nimi nie można powierzyć pierwszej lepszej osobie. Warto szukać profesjonalistów, którzy będą wiedzieli, jak zadbać o zwierzaka, co zrobić w nagłej sytuacji. 

Sprawdzone osoby można znaleźć na platformie animalhotels.com. To miejsce, w którym opiekunowie zwierząt ogłaszają się, oferują pomoc w opiece nad psami i kotami. Korzystając z tej strony, można liczyć na profesjonalne usługi, bezpieczeństwo, a także liczne rekomendacje. 

Przed podjęciem decyzji warto spotkać się z wybraną osobą, omówić swoje potrzeby, opowiedzieć o czworonogu. Warto zapytać o doświadczenie, a także poprosić o referencje. Dobry petsitter powinien być zainteresowany zwierzakiem, a plusem będzie fakt, jeżeli będzie zadawał pytania, interesował się zdrowiem i uosobieniem czworonoga.

Ogłaszające się osoby oferują opiekę nad różnymi zwierzętami m.in. kotami, małymi i dużymi psami, gadami, ptakami oraz gryzoniami. Ceny są zróżnicowane, zależą m.in. od lokalizacji, doświadczenie danej osoby, rodzaju świadczonych usług. Platforma animalhotels.com to pewność, że zwierzęta będą w najlepszych rękach!