relaksuj.pl (1)

Jak podkreślić swoje atuty poprzez dodatki do stylizacji?

Codzienną stylizację warto, a nawet trzeba urozmaicać różnymi akcesoriami i dodatkami. Zaskakujące jest bowiem to, jak wiele zyskuje ona poprzez umiejętne wkomponowanie poszczególnych elementów. Jeśli jesteś świadoma atutów swojej sylwetki i prezencji, tym lepiej. Drobne, aczkolwiek znaczące detale mogą je znacząco podkreślić.

Dodatki i akcesoria, które podkreślają atuty sylwetki

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką wcięcia w talii czy długich nóg, najprawdopodobniej nie masz problemów z tym, by umiejętnie wyeksponować wskazane partie ciała. Ozdobne paski wokół tunik, sukienek czy koszul powodują, że sylwetka nabiera jeszcze lepszych proporcji. Warto mieć więc w szafie przynajmniej kilka sztuk takich dodatków, by w razie wyboru innego outfitu, móc je dowolnie zmieniać. Wniosek? Za pomocą niepozornego paska wyeksponujesz figurę typu gruszka lub klepsydra.

Z kolei dzięki butom na obcasie w dość prosty sposób wysmuklisz nogi. Te zupełnie inaczej prezentują się przecież w sportowym obuwiu o płaskiej podeszwie. O ile więc lubisz chodzić w tak zwanych szpilkach i masz taką możliwość, nie rezygnuj ze wskazanych, typowo kobiecych modeli.

Biżuteria, która podkreśla smukłe, zadbane dłonie i szyję

Kobiece dłonie powinny być zawsze zadbane, bo to na nich w wielu sytuacjach skupia się cała uwaga. Uważasz, że Twoje są pewnego rodzaju wizytówką? Dbasz o nienaganny manicure i chcesz, by jeszcze bardziej rzucał się w oczy? W takim razie skup się na dodatkach dedykowanych właśnie tej części ciała. Wedle gustu wybieraj złote lub srebrne pierścionki albo bransoletki, które ozdobią Twoje nadgarstki.

Nie zapominaj też o dekolcie i szyi, jeśli to właśnie one są w Twojej opinii warte wyeksponowania. Tu z pomocą przyjdą klasyczne naszyjniki, ale także oryginalne, modne dziś krótkie wzory. Choker damski na Lilou to dobry przykład takiej właśnie biżuterii. Pasuje zarówno do sportowych, jak i eleganckich stylizacji. Możesz dobrać do niego ciekawe kolczyki, które staną się bardziej widoczne, jeśli włosy zepniesz w luźny kok albo wysoki kucyk.

Ozdobne elementy, które podkreślają nienaganną fryzurę

Pozostając w temacie – lśniące, rozpuszczone włosy lub nienaganne fryzury już same w sobie wydają się piękne i wystarczającą reprezentacyjne. I w ich przypadku można się jednak posłużyć konkretnymi ozdobami. Co więcej, obecnie takowych jest cały katalog do wyboru. Panie mogą sięgać po dekoracyjne opaski do włosów, spinki, klamry czy modne dzisiaj gumki z kokardami. Jeśli więc uważasz, że Twoim największym atutem są zadbane włosy, weź pod uwagę zakup przynajmniej jednego ze wspomnianych akcesoriów.

Włączając do codziennych stylizacji poszczególne dodatki, wzbogacisz każdy zestaw i podkreślisz swoje atuty. Pamiętaj tylko by nie przesadzić. Zbyt dużo różnych ozdób może zaburzyć całość outfitu i sprawić, że ten stanie się przesadzony i przaśny. Dobieraj je zatem ostrożnie, skupiając się raczej na poszczególnych partiach ciała.

Artykuł sponsorowany