facet obstawia za granica

Zakłady bukmacherskie w Polsce i za granicą. Poradnik dla gracza w podróży

Zakłady bukmacherskie to popularna forma rozrywki, z której chętnie korzystają miłośnicy sportu. To nie tylko szansa na wysoką wygraną, ale również dodatkowe emocje związane z kibicowaniem ukochanej drużynie. Nic więc dziwnego, że wiele osób nie chce rezygnować z zakładów również podczas podróży do innych krajów. Warto być jednak ostrożnym – każdy z krajów ma własne przepisy dotyczące hazardu i warto je poznać zanim zdecydujemy się na grę.

Zakłady bukmacherskie w Polsce – co warto o nich wiedzieć?

Zakłady bukmacherskie to popularna forma hazardu, która przyciąga zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy chcą spróbować swojego szczęścia. Wiele osób śledzi aktualne promocje bukmacherskie i chętnie z nich korzysta. Jest to na szczęście legalne. W Polsce zakłady bukmacherskie regulowane są przez ustawę z 2017 roku o grach hazardowych. Zgodnie z nią, działalność bukmacherską mogą prowadzić jedynie firmy posiadające odpowiednie zezwolenia wydane przez Ministra Finansów. Zakłady są przeznaczone dla osób pełnoletnich, płaci się również od nich dwa podatki: podatek od gier w wysokości 12% (podatek obrotowy) i podatek od wygranych 10% (jeśli wygrana przekracza 2 280 zł).

Mimo to zakłady bukmacherskie w Polsce cieszą się sporym zainteresowaniem i są oferowane nie tylko w stacjonarnych punktach bukmacherów, ale również online. W sieci często możemy natrafić na akcje promocyjne takie jak bonus bez depozytu w LV BET, które dodatkowo zwiększają atrakcyjność zakładów.

Zakłady bukmacherskie poza Polską – poradnik

Jeśli wyjeżdżamy z kraju musimy mieć świadomość, że zaczynają obowiązywać nas przepisy prawa miejsca, w którym się znajdujemy. Tymczasem różne państwa inaczej regulują kwestię hazardu oraz zakładów bukmacherskich. Dlatego też wyjeżdżając:

  • Zapoznaj się z lokalnymi przepisami: Przed rozpoczęciem gry za granicą, zapoznaj się z lokalnymi przepisami dotyczącymi hazardu, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.
  • Wybierz renomowanego bukmachera: Wybierz sprawdzonego bukmachera, który działa legalnie i jest znany z uczciwości. Sprawdź jakimi opiniami cieszy się dana firma
  • Sprawdź ofertę zakładów: Przed dokonaniem zakładu, zapoznaj się z ofertą zakładów bukmacherskich, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie.
  • Pamiętaj o walucie i języku: Upewnij się, że rozumiesz język i posiadasz walutę, w jakiej prowadzone są zakłady bukmacherskie za granicą.

Przepisy dotyczące zakładów bukmacherskich w popularnych krajach wycieczkowych

Gdy planujemy wycieczkę do popularnych krajów turystycznych i zamierzamy grać warto dowiedzieć się, jak wyglądają przepisy w danym miejscu. Na przykład, w Wielkiej Brytanii, gdzie hazard jest popularną formą rozrywki, istnieje szeroka gama legalnych firm bukmacherskich oferujących swoje usługi. Podobnie w Hiszpanii, gdzie turystyka i rozrywka idą w parze. W kraju tym istnieje wiele kasyn i punktów przyjmujących zakłady sportowe. W Tajlandii natomiast hazard jest zakazany dla obywateli kraju, z nielicznymi wyjątkami dozwolony dla turystów, zawsze jednak warto upewnić się czy wybieramy legalną opcję.