Nowoczesny narożnik, czyli jaki Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aranżując współczesne wnętrza

Nowoczesny narożnik, czyli jaki? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aranżując współczesne wnętrza

Designerski, wygodny i praktyczny – taki powinien być nowoczesny narożnik, aby wpisywał się w dzisiejsze trendy wnętrzarskie i zaspokajał potrzeby domowników. Oprócz estetycznej harmonii liczą się też względy praktyczne. Narożnik do salonu to mebel, który nie może rozczarowywać funkcjonalnością.

Wnętrze w nowoczesnym stylu – o czym warto pamiętać?

Współcześnie urządzone wnętrza wyglądają zupełnie inaczej niż te sprzed kilkudziesięciu lat. Dziś w pomieszczeniach królują proste formy, lekkość, gustowne łączenie materiałów i kolorów. Większa jest świadomość tego, jaki wpływ na człowieka mają poszczególne barwy i ich odcienie, więc wybór kolorów farb na ściany, mebli czy dodatków jest łatwiejszy.

W nowoczesnych wnętrzach nie brakuje przeszkleń, które nie tylko dodają pomieszczeniom lekkości, ale też optycznie je powiększają i wpuszczają sporo naturalnego światła. Kiedyś stawiano na jedno główne źródło światła we wnętrzach, dziś stosuje się wiele punktów oświetleniowych. Dlaczego? Przede wszystkim, aby ułatwić codzienne funkcjonowanie i lepiej wyeksponować poszczególne elementy wystroju, ale również po to, by zwiększyć możliwości tworzenia nastroju wedle własnego samopoczucia.

Uporządkowanie i funkcjonalność to kolejne cechy nowoczesnych wnętrz. Współczesne meble są wielozadaniowe, a przy tym designerskie, a ich kluczowymi cechami są wygoda użytkowania i praktyczność. Co ważne, wybór wśród tego typu wyposażenia jest na tyle duży, że każdy może zaprojektować przestrzeń w swoim ulubionym stylu, niekoniecznie skrajnie nowoczesnym i modernistycznym.

Nowoczesny narożnik na nóżkach – synonim lekkości

Nowoczesna rogówka – niezależnie od jej designu – nie powinna być masywna. We współczesnym salonie, gdzie królują świeżość i schludność, narożnik to mebel, który zaprasza do odpoczynku, ale nie przytłacza aranżacji. O wizualną lekkość i nowoczesną prezencję dbają… nóżki. Nie martw się, że nie utrzymają ciężaru narożnika i domowników – są rozmieszczone w kluczowych punktach i wykonane z solidnych materiałów. Mogą być:

  • metalowe,
  • drewniane,
  • wykonane z tworzywa PCV.

Narożniki z nóżkami mają jeszcze jedną istotną zaletę: łatwiej utrzymać pod nimi czystość. Przestrzeń od podstawy do podłogi jest na tyle wysoka, że bez problemu zmieści się w niej automatyczny odkurzacz czy mop myjący. Taką wysoką funkcjonalnością i nienaganną prezencją wyróżniają się nowoczesne narożniki na nóżkach z Agaty.

Więcej niż rogówka: mały, nowoczesny narożnik z funkcją spania

W kategorii nowoczesnego wyposażenia dużą popularnością cieszą się rogówki z funkcją spania. I to nie tylko wśród osób urządzających skromne metraże. Małe rozkładane kanapy narożne przydają się również jako miejsce do okazjonalnego przenocowania gości i fantastycznie zdają egzamin nie tylko w kawalerkach, ale i przestronniejszych pokojach gościnnych. Choć złożony narożnik jest zgrabny i wygląda niepozornie, po rozłożeniu mogą się na nim wyspać dwie osoby dorosłe.

Większość  nowoczesnych rogówek z funkcją spania jest wyposażona w mechanizm rozkładania DL – prosty w obsłudze i niewymagający użycia siły. By uzyskać powierzchnię do spania, wystarczy unieść siedzisko kanapy i pociągnąć ku sobie, a wolną przestrzeń, która powstanie, nakryć oparciem.

Rozkładane rogówki mają jeszcze tę zaletę, że pod siedziskiem zazwyczaj są wyposażone w pokaźnych rozmiarów skrzynię do przechowywania. To doskonałe miejsce do schowania zapasowych poduszek, pościeli czy koców i fantastyczny sposób na funkcjonalne wykorzystanie miejsca.