bidon na wodę

Cały dzień na plaży – co ze sobą zabrać, by odpowiednio się przygotować?

Plażowanie to jedna chętniej wybieranych aktywności latem. Sprawdź, co powinnaś mieć w plażowej torbie, aby bezpiecznie i z przyjemnością spędzić ten czas.

Pamiętaj o nawodnieniu organizmu

Wysoka temperatura, aktywność fizyczna i odkryta przestrzeń to czynniki, które sprawiają, że łatwo jest się odwodnić. Wybierając się na całodniowy pobyt na plaży, nie zapomnij o wzięciu większej ilości płynów. Najlepiej nawadnia woda, dlatego możesz postawić na klasyczne wersje: niegazowane lub gazowane albo zrobić delikatne, smakowe lemoniady, dodając do butelki listki mięty, pokrojone owoce i odrobinę lodu.

Płyny najlepiej zabierać w szklanych w butelkach lub stalowych termosach. Równie dobrze sprawdzi się także poręczny bidon na wodę, który możesz mieć zawsze przy sobie. Dbaj o to, by przebywając na plaży, regularnie popijać płyn małymi łykami, by uniknąć odwodnienia i osłabienia.

Zdrowe i energetyczne przekąski

W czasie całodniowego pobytu na plaży warto mieć ze sobą coś do jedzenia. Na miejscu często dostępne są różnego rodzaju propozycje typu fast food, ale warto mieć w zanadrzu zdrową alternatywę. Postaw na jedzenie, które możesz przygotować w domu. Najlepiej sprawdzą się klasyczne kanapki, pokrojone owoce, ale także małe tortille czy zawijasy z ciasta francuskiego z warzywami.

Jedzenie powinno być lekkie, ale równocześnie sycące. Unikaj produktów, które mogłyby się szybko zepsuć w wysokich temperaturach – na przykład majonezowych sałatek. Zarówno jedzenie, jak i picie warto spakować do termoizolacyjnych toreb albo zaopatrzyć się w turystyczną lodówkę, która będzie utrzymywać niską temperaturę żywności przez dłuższy czas.

Niezawodna ochrona przeciwsłoneczna

Ochrona przeciwsłoneczna to niezbędnik, zwłaszcza na początku sezonu letniego, kiedy będziesz pierwszy raz przebywać dłużej na słońcu. Postaw na kremy z filtrem z wysoką ochroną przeciwsłoneczną. Jeżeli zależy Ci na szybkim i wygodnym w użyciu produkcie, postaw na wersję z atomizerem, którą łatwo rozprowadza się po skórze. Pamiętaj również o ochronie przeciwsłonecznej swoich dzieci, wybierając odpowiednie tego rodzaju produkty, skierowane do najmłodszych. Dbaj także o ochronę ciała. Pomoże Ci w tym na przykład filtr przeciwsłoneczny w sztyfcie, który łatwo się nanosi i  nie zmywa się tak łatwo w kontakcie z wodą.

Na plaży sprawdzą się również okulary przeciwsłoneczne oraz ochrona głowy, na przykład czapka z daszkiem albo kapelusz z szerokim rondem. A dla tych, którzy lubią leniuchowanie na plażowym kocu, warto zabrać ze sobą parasol.

Gadżety do różnych aktywności

Aby urozmaicić sobie czas spędzony na plaży, warto zabrać ze sobą coś do aktywnego spędzania czasu. Plażowa piłka, badminton, frisbee – każda z tych opcji zapewni dawkę ruchu i świetną zabawę. Z kolei na kocu z powodzeniem można zagrać także w prostą planszówkę albo karty. To świetny moment, by na chwilę odłożyć telefony i odpocząć od wirtualnego świata.

Całodniowy pobyt na plaży to świetny sposób na spędzenie wolnego, wakacyjnego dnia. Dobrze przygotowanie pozwoli Ci jak najlepiej wykorzystać ten czas i naładować baterie.

Artykuł sponsorowany