Zamek Czocha

Opis hotelu

Lokalizacja:

Zamek Czocha wzniesiono z inicjatywy króla czeskiego Wacława II w XIII wieku jako twierdzę obronną. Położony jest malowniczo na granitowo-gnejsowym wzgórzu w dolinie rzeki Kwisy. W XVI wieku został przebudowany ze średniowiecznej warowni obronnej na okazałą rezydencję renesansową. Wielki pożar z 1793 roku zniszczył cześć budowli. Długo musiano czekać na powrót do dawnej świetności. Dopiero w 1909 roku zamek nabywa drezdeński przemysłowiec Ernest Gütschow, który powierza wykonanie przebudowy i modernizacji całego obiektu znanemu w ówczesnej Europie architektowi Bodo Ebhardtowi, dzięki któremu Czocha stała się jednym z najpiękniejszych zabytków Dolnego Śląska.

Pokoje:

Zamek jest ośrodkiem wypoczynkowo-szkoleniowym, udostępnianym również zwiedzającym. Dysponujemy 152 miejscami noclegowymi w pokojach 1-, 2-, 3- i 4-osobowych w zamku, w kasztelanii i na przedzamczu. Dla gości o wyjątkowych gustach wynajmowana jest Komnata Cesarska, oraz pokoje historyczne i tematyczne: apartament Ernesta Gütschowa, pokój Bodo Ebhardta, pokój Edgara von Üchtritz oraz pokoje: Podróżnika, Rycerski, Chłopca Czarodzieja i Myśliwski.

Wyżywienie:

Zaplecze gastronomiczne , restauracja , kawiarnia i bar oferują pełne wyżywienie. Każdy znajdzie coś dla siebie . Poczynając od staropolskich uczt przygotowywanych na kuchni węglowej , poprzez bankiety i uroczyste kolacje po biesiady i grille na Werandzie Rycerskiej czy przy ognisku w zamkowej fosie , przy wtórze kapeli zachęcającej do wspólnego śpiewania i zabawy .

Oferujemy degustację miodów pitnych w zamkowej Winiarni a także zwiedzanie Zamku z przewodnikiem , Sali Tortur i Muzeum Przedzamcza. Przy zamku działa Bractwo Rycerskie i Stowarzyszenie “Zamek Czocha”.