Dworek Wapionka

Opis hotelu

Lokalizacja:

Z myślą o potrzebach ludzi biznesu Dworek Wapionka łączy w sobie zalety kameralnego miejsca wypoczynku i pracy. Pragniemy przedstawić Państwu jeden z najpiękniejszych Dworków położonych w malowniczej scenerii na pojezierzu brodnickim w Górznieńsko Lidzbarskim Parku Krajobrazowym.
Dworek Wapionka to zespół stylowych obiektów gwarantujący doskonałe warunki do wypoczynku, organizowania konferencji i spotkań. W skład wchodzą trzy budynki, które tworzą łańcuch unikatowych, wzajemnie się uzupełniających ?klejnotów?. ?Stary Dworek? a jest nim dwustuletnia w pełni odrestaurowana chałupa, która oczaruje konstrukcją z drewnianych bali, nowo powstały ?Dworek pod Strzechą? zachwyci swoją kompozycją:
częściowo z bali i kamienia polnego, oraz ?Stary Młyn? w którym znajduje się restauracja o nazwie ?Karczma Młyn? serwująca dania kuchni polskiej.
Przepiękny widok na jeziora roztacza się ze ?Wzgórza Bocieniec?, na którym obecnie zlokalizowany jest Ośrodek Edukacji Ekologicznej ?Wilga?.
Zwolennicy wypoczynku na świeżym powietrzu skorzystają z wędrówek po szlakach turystycznych, wiodących grzybnymi lasami wśród licznych źródełek, wąwozów i malowniczych jezior, poczują niepowtarzalną atmosferę towarzyszącą przejażdżkom bryczkami lub wozem drabiniastym, a także wieczornym ogniskom nad brzegiem jeziora.

Do dyspozycji gości:

W okresie letnim przebywającym w ?Dworku Wapionka? udostępniamy nieodpłatnie nasz sprzęt sportowo-rekreacyjny(łodzie, kajaki, rowery, sprzęt wędkarski ), a także obszary leśne wokół Dworku w celu organizacji gier i zabaw rekreacyjnych.
Gotowi jesteśmy spełnić różne Państwa życzenia, przywieść lub zawieść na lotnisko, dworzec kolejowy, zorganizować wycieczkę, ognisko, zespół muzyczny.
Goście mogą również skorzystać z dodatkowych usług:
– zaprzęg z bryczką
– zaprzęg z wozem drabiniastym
– zaprzęg z saniami
– zespół muzyczny
– biesiada parkowa z ogniskiem i chłopskim jadłem
– wędkowanie
– rowery górskie
– paintball.

Pokoje:

W ?Dworku Wapionka? znajdują się jedno i dwupokojowe z aneksem jadalnym, w pełni wyposażone, ekskluzywne apartamenty o powierzchni od 27m? do 70m?.

Wyżywienie:

W restauracji wśród pięknych i naturalnych wnętrz znajdziecie Państwo wiele wspaniałych i niepowtarzalnych propozycji kulinarnych kuchni staropolskiej. Niezapomniane i oryginalne walory smakowe oraz zapachowe potraw i sosów są efektem naszych indywidualnych receptur. Na życzenie przygotowujemy uroczyste kolacje, bankiety, wesela, imprezy okolicznościowe i bale sylwestrowe. Jesteśmy elastyczni i otwarci na wszelkie propozycje.