Dolina Charlotty Resort & SPA

Opis hotelu

Lokalizacja:

Dolina Charlotty Resort & SPA**** to komfortowy obiekt wypoczynkowo-rekreacyjny. Hotel położony jest w bajecznie urokliwej Dolinie Charlotty, w odległości 14 km od Ustki, 10 km od Słupska, 68 km od Łeby. Wyjątkowa sceneria miejsca to Jezioro Zamełowskie z plażą otoczone przez bukowy starodrzew oraz zwierzyniec. Inspiracją do budowy hotelu Dolina Charlotty Resort & SPA – nowoczesnego, a jednocześnie przepełnionego atmosferą tradycji i historii – stały się legendy o niezwykłej mocy trzech źródeł znajdujących się na 80 ha Doliny. Owe magiczne źródła, usytuowane niedaleko siebie, oddziałują na całą okolicę i tworzą specyficzną aurę, zaś nasi Goście, przekraczając zaczarowane progi Doliny, odczują miły błogostan, relaks i pozytywną energię.

Do dyspozycji gości:

Parter hotelu w całości przeznaczony jest na centrum SPA i Wellness, gdzie mieścić się będą: basen, jacuzzi, sauny (sucha, parowa, salarium, łaźnia aromatyczna), sala gimnastyczna, gabinety odnowy biologicznej i lekarskie. Miłośnikom jazdy konnej polecamy wyprawy w siodle po całym kompleksie leśnym, a dla mniej zaawansowanych jeźdźców jazdę z instruktorem na lonży. Pasjonatom wędkarstwa proponujemy połowy nad brzegiem rzeki Słupi, słynącej z bogactwa troci i łososi lub wędkowanie na specjalnie przygotowanym przez nas zbiorniku wodnym, obfitującym w karpia, szczupaka, pstrąga, jesiotra, czy węgorza. Dla wielbicieli czynnego wypoczynku przygotowaliśmy również spływy kajakowe, pływanie łodzią i rowerami wodnymi. Jesienią otwarty zostanie 2-torowy boowling z pubem. Nowo otwarte SPA Charlotta dysponuje basenem, sauną suchą, sauną parową, sauną błotną, sanarium i sauną aromaterapii, a także gabinetami masażu i kosmetycznymi oferującymi zabiegi oparte na naturalnej linii kosmetyków. Swą wyjątkowość Nasze SPA zawdzięcza nie tylko fantastycznym markom kosmetycznym, ale również niezwykłym ceremoniom zabiegowym. Przy akompaniamencie relaksacyjnej muzyki, zapachów kadzideł , świeżych owoców, otuleni płatkami róż lub lawendy bierzemy udział w kreowaniu niezwykłego zabiegu.
Serdecznie zapraszamy do Parku Linowego ? jednego z największych w Polsce. Proponujemy także korzystanie z przejażdżek konnych, na wielbłądzie, kajaków, spływów kajakowych oraz rowerów wodnych. Już wkrótce zostanie otwarta kręgielnia z pubem.

Pokoje:

Do dyspozycji Gości oddajemy 81 pokoi z prywatnymi łazienkami, telewizorami LCD i dostępem do Internetu. Liczba miejsc noclegowych w Dolinie Charlotty Resort & SPA to 223, z uwzględnieniem dostawek. Łazienki w pokojach posiadają kabinę prysznicową, apartamenty zaś wyposażone są dodatkowo w wannę. Wszystkie dysponują suszarkami do włosów. Prostota ręcznie robionych drewnianych mebli łączy się ze starą cegłą na ścianie i miękkimi tkaninami. Tonacja wnętrz to kolory natury, które współgrają z klimatem otoczenia, jeziorem, lasem.

Wyżywienie:

Hotelowa restauracja wybudowana została w klimacie dworskim łączącym cegłę, sztukaterię, freski, elementy kute oraz kandelabry. Mieści ona 200 osób. Kusi eleganckim wnętrzem i znakomitą kuchnią. W odległości 200 m od hotelu, na wysepce usytuowanej pośrodku jeziora mieści się oryginalnie stylizowana restauracja ?Gościniec?, zadziwiająca bogactwem i różnorodnością potraw, od wyszukanych dań z dziczyzny po delikatne przysmaki z owoców morza. Czy mają Państwo ochotę odpocząć wieczorem przy ognisku, pośród drzew, daleko od wielkomiejskiego zgiełku? ? Zapraszamy zatem do Kuchni Letniej Doliny Charlotty. Znajdą tu Państwo przepyszne potrawy z grilla, a Szef Kuchni osobiście przyrządzi dla Państwa prosiaka, dzika, czy udźce.