Zamek Rycerski Podewils

Opis hotelu

Lokalizacja:

Hotel Podewils – XV-wieczny Zamek Rycerski w Krągu (woj. zachodniopomorskie) położony jest na Pomorzu, w połowie drogi między Szczecinem i Gdańskiem, w odległościach ok. 30 km od Morza Bałtyckiego oraz ok. 40 km od Koszalina i Słupska.
Krąg to kraina lasów, jezior i zalesionych wzniesień. To właśnie tutaj, w 1414 roku pomiędzy dwoma jeziorami, powstał zamek gotycki. Z tego okresu pochodzą piwnice z trzema strzelnicami nadziemnymi we wschodniej ścianie zamku. Jak wszystkie budowle tego typu, Zamek był wielokrotnie rozbudowywany i przebudowywany, a ponieważ liczy już 500 lat, jego pierwotne formy mocno się zatarły.
Położenie Hotelu Podewils nad jeziorem, wśród lasów, z dala od gwaru miast, stwarza idealne warunki do pracy, rekreacji oraz wypoczynku. Stylowy charakter wnętrz i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technicznych łączy tradycję z nowoczesnością i wygodą.

Do dyspozycji gości:

Relaks w saunie, profesjonalne masaże lecznicze i relaksujące, wędkarstwo, które można uprawiać już z pomostu odległego kilkanaście metrów od Zamku, na Jeziorze Zamkowym, polecamy również spacery po parku lub leśną drogą dookoła jeziora, miłośnikom ruchu na świeżym powietrzu wypożyczamy rowery górskie, Nordic Walking – wypożyczamy profesjonalne kije, zapraszamy do fitness i na partyjkę ping – ponga, do spotkań z książką polecamy zaciszny kąt w naszej bibliotece, przy ładnej pogodzie można bezpłatnie skorzystać z wygodnych leżaków i teakowych foteli, sprzęt pływający (łódki, rowery wodne i kajak). Dla grających na fortepianie udostępniamy w Sali Koncertowej fortepian marki Bechstein.

Pokoje:

W zamkowych pokojach, gdzie panuje spokój i romantyczna cisza może zamieszkać około 120 osób. Apartamentów jest 12, dwuosobowych pokojów 38. Stylowo i komfortowo wyposażone zapewniają relaks i wypoczynek, a szukającym romantycznego i magicznego miejsca ? niepowtarzalną atmosferę. Pokoje
Wyposażone są w: TV ? SAT, radio, mini ? bar, telefon, łącze internetowe: LAN i modemowe, łazienki z wanną lub prysznicem, suszarkę do włosów
Apartamenty
W zamku znajduje się 12 apartamentów, które składają się z dwóch pokojów: salonu i sypialni. W 6-ciu apartamentach sypialnia znajduje się w baszcie zamkowej z pięknym widokiem na park. Wyposażenie: TV ? SAT, radio, mini ? bar, telefon, łącze internetowe: LAN i modemowe, łazienki z wanną lub prysznicem, suszarka do włosów.

Wyżywienie:

Zapraszamy Państwa do Zamkowej Restauracji, z tarasem i pięknym widokiem na jezioro. Zamkowa kuchnia usatysfakcjonuje zwolenników zdrowych i lekkich potraw, pełnych świeżych warzyw, owoców i aromatycznych ziół. Wyborne dania, przednie wina, rodzinna atmosfera przy przytulnym kominku, miła i dyskretna obsługa na długo pozostaną w pamięci. Przy sprzyjającej pogodzie, a także ciepłych letnich wieczorach, proponujemy Państwu skorzystanie z kawiarni na tarasie.