Wycieczka objazdowa Izrael + Jordania 2A (D3)

Opis

program izrael+ jordania 2a

10 nocy Sharm El Sheikh / 2 noce w Jordanii 3* (HB) (1 noc Petra + 1 noc Amman), 2 noce Izrael 3* (HB)

Przelot na trasie: KRK-SSH-KRK, GDN-SSH-GDN.

1 DZIEŃ

Przylot do Sharm El Sheikh, zakwaterowanie w hotelu, kolacja,

nocleg.

2 DZIEŃ

Czas wolny na wycieczki fakultatywne.

3 DZIEŃ

Śniadanie w formie suchego prowiantu i wykwaterowanie. Wyjazd z Sharm El Sheikh, transfer do Taby i przekroczenie granicy z Izraelem, przejazd do Aravy na granicę Izraelsko − Jordańską, przekroczenie granicy i transfer do Wadi Rum. To niezwykła atrakcja turystyczna Jordanii, urzekająca jednym z najpiękniejszych pustynnych krajobrazów na świecie. Z piaszczystego dna doliny wyrastają majestatyczne nagie skały, w cieniu których leży mała, ale rozrastająca się osada Rum. Na całym obszarze Wadi Rum żyje ok. 4 tys. ludzi, w większości Beduinów. Tutaj proponujemy godzinną przejażdżkę jeepami 4×4 przez pustynię (fakultatywnie). Przejazd do Petry. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

4 DZIEŃ

Zwiedzanie zaginionego miasta − skalnej stolicy Nebatyjczyków. Przejście pieszo wąskim kanionem prowadzącym do głównej atrakcji Petry − Skarbca. Zwiedzanie zabytków: zobaczą Państwo budowle wydrążone w skałach: grobowce, magazyny, domy, Amfiteatr. Przejazd do Madaby − miasteczka leżącego 30 km na południe od Ammanu znane głównie z niezwykłych mozaik z czasów bizantyjskiech, w tym z pochodzącej z VI w.n.e. sławnej mapy Palestyny. Zwiedzanie kościoła, a potem Góra Nebo − wznosząca się na skraju płaskowyżu Wschodniego Brzegu, 10 km na pół.−zach. Od Madaby. Według Biblii to tutaj Mojżesz ujrzał tuż przed śmiercią Ziemię Obiecaną. Ze szczytu góry można w pogodny dzień dojrzeć Morze Martwe. Transfer do Ammanu i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

5 DZIEŃ

Przejazd do Allenby i przekroczenie granicy z Izraelem. Zwiedzanie: Góra Oliwna wznosi się na wschód od Wzgórza Świątynnego. Największą jednak atrakcją Góry Oliwnej jest przepiękna panorama na Stare Miasto i Wzgórze Świątynne z pozłacaną Kopułą Skały. Zobaczymy też Ogrody Getsemani oraz Grobowiec Marii i Kościół Wszystkich Narodów. Wejście na stare miasto przez bramę Św. Stefana oraz kontynuacja poprzez 14 stacji Drogi Krzyżowej. Bazylika Grobu Świętego − znajduje się w miejscu, gdzie znaleziono domniemany grób Jezusa. W centrum budowli znajduje się otaczająca Grób mała kaplica z dwoma pomieszczeniami. Jedno z nich otacza kamień, według przekazów ustnych to właśnie tam złożono ciało Jezusa. Przejście do Ściany Płaczu, która jest centralnym punktem dzielnicy żydowskiej. Następnie Góra Syjon, a tam: domniemane miejsce spożywania ostatniej wieczerzy Jezusa z Apostołami − wieczernik oraz Grobowiec Króla Dawida. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

6 DZIEŃ

Przejazd do Nazaretu i zwiedzanie kościoła Zwiastowania Najświętszej Marii Panny. Dalej zwiedzanie kościoła Św. Józefa cieśli oraz przejazd do Kany (Galilejskiej), gdzie zwiedzimy kościół stojący w miejscu, gdzie prawdopodobnie odbywał się ślub, na którym Jezus dokonał swojego pierwszego cudu przemieniając wodę w wino. Przejazd do Tyberiady − Góra Błogosławieństw − miejsca, gdzie Jezus wygłosił swoje kazanie na górze. Przejazd nad rzekę Jordan, gdzie Jezus został ochrzczony. Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

7 DZIEŃ

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Betlejem, gdzie zwiedzimy Bazylikę Narodzenia − wybudowana ponad grotą, uważaną za miejsce narodzin Jezusa. Przejazd nad Morze Martwe i możliwość kąpieli. Następnie podróż do Taby − przekroczenie granicy. Transfer do Sharm el Sheikh. Zakwaterowanie w hotelu. Późna kolacja.

8-15 DZIEŃ

Pobyt w Sharm El Sheikh. Możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych. Transfer na lotnisko – wylot do Polski.

WAŻNE INFORMACJE dotyczące programów objazdowych IZRAEL+JORDANIA:

– wycieczki fakultatywne mogą się nie odbyć z powodu zbyt małej ilości osób zainteresowanych lub z powodu opóźnień w realizacji programu (brak czasu). B.P. EXIM TOURS nie ponosi odpowiedzialności za ich niezrealizowanie.

– program jest ramowy i może ulec zmianie, kolejność zwiedzania może zostać zmieniona, jednakże wszystkie punkty programu zostaną zrealizowane zgodnie z programem.

UWAGA!!!! osoby chcące kontynuować zwiedzanie poza Półwysep Synaj zobowiązane są do ponownego zakupienia wizy egipskiej przy przekraczaniu granicy w drodze powrotnej z Izraela (Taba). Klienci OBOWIĄZKOWO przesyłają do organizatora numery paszportów i daty ich ważności – realizacja wycieczki odbywa się przy mninimalnej ilości 15 osób.

cena

Cena wycieczki zawiera:

– obowiązkowe ubezpieczenia KL i NNW – 40 PLN/os./tydz.

– przelot samolotem czarterowym,

– zakwaterowanie w hotelach 3* w Izraelu (2 noce) i Jordanii (2 noce) – HB,

– zakwaterowanie w hotelu wybranej kategorii w SSH (10 nocey) – HB/AI,

– przejazd klimatyzowanym autokarem,

– przewodnik jordański oraz izraelski (anglojęzyczny) i polskojęzyczny pilot – rezydent

– grupową wizę do Jordanii i Izraela.

Cena wycieczki nie zawiera:

– wstępów do zwiedzanych obiektów (ok. 100 USD),

– obiadów, napojów do obiadów i kolacji,

– opłat granicznych: taxa izraelska + taxa jordańska: ok.63USD/osobę , (wymagany oddzielny paszport dla dziecka),

– opłaty granicznerj w Tabie 12 USD (płatne przy przekraczaniu granicy w drodze powrotnej do Sharm El Sheikh),

– wizy egipskiej – 15 USD/os.,

– godzinnego jeep safari w Wadi Rum,

– obowiązkowych napiwków 20 USD/osoba.

Prezentowane ceną są ostateczne: zawierają dopłaty za kolacje wigilijną oraz sylwestrową.