Hotel Kalura

Kalura

Opis hotelu

Lokalizacja:

Zatoka Calura, na wschód od miasteczka Cefalù na północnym wybrzeżu Sycylii, to jeden z ostatnich, nietkniętych zakątków tej wyspy, świat istniejący tylko dla siebie, pełen skał, zatoczek, plaż i oczywiście morskich fal, pieszczonych promieniami słońca. Nad tą malowniczą zatoką leży hotel Kalura.

Do dyspozycji gości:

Hotel dysponuje różnymi pomieszczeniami: Salą Federico II z widokiem na zatokę i wschodnie wybrzeże w kierunku Mesyny, romantyczną Salą Corradino i Salą Różaną przy basenie. Od czerwca do października można w tym łagodnym klimacie urządzać imprezy pod gołym nieben, na tarasie Corradino z widokiem na morze, albo przy romantycznie oświetlonym basenie – wedle życzenia. Hotel Kalura dysponuje klimatyzacją sterowaną nie centralnie, lecz indywidualnie z każdego pokoju. Jeśli zechcą Państwo korzystać z niej w swoim pokoju, to prosimy zgłosić się w recepcji po pilota, którym można zdalnie sterować tzw. Aria Condizionata o każdej porze dnia i nocy, wedle własnych potrzeb.

Pokoje:

Hotel Kalura dysponuje 72 pokojami (5 jednoosobowymi, 56 dwuosobowymi oraz 11 pokojami typu suite) które w większości mają widok na morze. 7 kolejnych pokoi znajduje się w naszej Villa Aldo bezpośrednio obok hotelu (z dużym ogrodem). Wszystkie pokoje są gustownie umeblowane w stylu śródziemnomorskim i wyposażone w prysznic, WC, suszarkę do włosów, telefon z bezpośrednią linią miejską, TV saltelitarną, klimatyzację/ogrzewanie oraz balkon. W każdym pokoju dwuosobowym oprócz łóżka małżeńskiego znajduje się jeszcze jedno dodatkowe łóżko.

Plaża:

450 metrów kwadratowych kamiennej platformy, wyposażonej w parasole i leżaki, oraz mały plażowy bar. Z jednej strony platforma ta graniczy z niewielką piaszczystą i żwirową plażą, którą szczególnie sobie chwalą nasi najmłodsi goście.

Udogodnienia dla dzieci:

Kilka kroków od hotelu,wielki ogród o powierzchni 200 metrów kwadratowych. Od huśtawki po ślizgawkę, dla każdego małego gościa mamy coś ciekawego.